Nejdříve bych Vás chtěla pozdravit a v novém roce popřát mnoho zdraví a štěstí.

Do soutěže o nejaktivnějšího knírače za rok 2010 se přihlásilo celkem 10 kníračů. Malých 5 z toho 4 v kategorii agility a 1 ve sportovní, střední 3, 1 v agility a 2 ve sportovní, velký 2, 1 v agility a 1 sportovní. Letos máme tedy obsazené všechny kategorie.

Jako každoročně se konaly pod záštitou klubu tři mistrovství republiky kníračů a to stopařů, agility a ve sportovním výcviku.

MR agility konané každoročně v Lounech bylo letos jen v kategorojích malých a středních kníračů. Mistrem republiky v malých se stala Iris ze Sváškova dvora a Borůvková Daniela, z naší pobočky se žádný malý nezúčastnil. Ve středních se stala mistrem republiky A3Ch Aja Ořechov a také Daniela Borůvková,  na druhém místě z naší pobočky skončila Berry z Plotišského vršku a Věra Bařinková.

MR KCHK a Speciální závod kníračů se konal ve Šluknově. Mistrem republiky velkých kníračů IPO3 se stal Carbon Bright ze Slunečné verandy a Musilová Hana z našich členů se zúčastnila Malinská Jana s Highlander Pip Strážce klidu na 7.místě. Mistrem středních v kategorii ZM je No Name Grand Calvera a Němečková Jiřina. Mistrem malých pro rok 2010 v kategorii ZMP1 se stal opět jako v loni Winning Star z Dixie a Alice Zelinková. Na 4. místě z naší pobočky skončil Strouhal Jaroslav s Urgem ze Štenberské strže. Speciál Fpr1 vyhrál pan Strouhal s Urgem a na druhém místě skončil Glensner Miroslav a Clever Kostelecký Rarášek. V kategoriji Fpr3 skončila z naší pobočky na 5.místě Pencáková Michaela a Borgia Lucrezia Gabricio.

MR stopařů se letos konalo kvůli nepřízni počasí až na podzim opět v Horní Bříze a mistrem republiky se stal malý knírač Winning Star z Dixie a Alice Zelinková, kteří tímto dokázali vyhrát obě mistrovství. Z naší pobočky jsme neměly žádného zástupce.

Na mistrovství světa ISPU velkých kníračů konaném v Německém Harenu naší republiku reprezentovalo 5 kníračů. Nejlépe z našich se umístil Chesterfild Pip Strážce klidu a Sobotková Jaroslava na 19.místě. České družstvo skončilo na 5.místě.

Ještě bych chtěla upozornit na úspěch malého bílého knírače Arny Katka z hor, který skončil na MR agility všech plemen v kategorii veteránů na krásném 4. místě a středního knírače Clever Kostelecký rarášek, který skončil na 14.místě na MR stopařů mládeže.

Do nadcházejícího roku bych Vám všem chtěla popřát hodně úspěchů ve výcviku a mnoho krásných chvil s našimi fousatými kamarády.