Nejdříve bych vás chtěla pozdravit a v novém roce popřát mnoho zdraví a štěstí.

 

  Do soutěže o nejaktivnějšího knírače za rok 2009 se přihlásilo celkem 12 kníračů.Malých 8 z toho 6 v kategorii agility a 2 ve sportovní , střední 3,dva v agility a dva ve sportovní, z toho jedna fena v obou kategoriích a pouze jedena velká kníračka v kategorii agility. 

    Nyní vás seznámím s nejvyššími dosaženými úspěchy:

  MR agility konané každoročně v Lounech se zůčastnily z naší pobočky 3 knírači.Mistrem republiky v malých se stala A3 Qinety z Dixe a Jana Urlichová,z naší pobočky se žádný malý nezůčastnil.Ve středních se stala mistrem rebubliky A3 Aja Ořechov a Daniela Borůvková na druhém místě z naší pobočky skončila Genesis od Dalajského potoka a Gabriela Krpatová a za nimi na třetím místě taktéž z naší pobočky Berry z Plotišského vršku a Věra Bařinková. Jediná zástupkyně velkých z naší pobočky se stala mistrem rebuliky a je to Twixey Bitt Box a Věra Bařinková. 

  MR stopařů se konalo v Horní Bříze a mistrem republiky se stala velká kníračka Carlita Apovery a Kateřina Beránková.Z naší pobočky jsme neměly žádného zástupce. 

  MR KCHK se konalo nedaleko, v Břehách u Přelouče.Mistrem republiky velkých kníračů se stal

Challender Pip Strážce Klidu a Jaroslav Vidrna.Mistrem středních je Irt od Dalajského potoka a Čuřillová Helena,mystrem malých pro rok 2009 se stala Winning Star z Dixie a Alice Zelinková.

Bohužel se mi nepodařilo dohledat,zda jsme měly na mistroství zástupce z naší pobočky. 

  Na mistroství světa ISPU velkých kníračů slavil velký úspěch pan Jaroslav Vidrna se psem

Challender Pip Strážce Klidu,který skončil na třetím místě. České družstvo skončilo taktéž na krásném 3.místě.

  Další velký úspěch slavil p.Vidrna s Challenderem na Mezinárodním šampionátu ve sportovní      kynologii CACIT Mrákov kde dokázal mezi německými a belgickými ovčáky vyhrát. 

  Do nadcházejícího roku bych vám všem chtěla popřát hodně úspěchů ve výcviku,ale i na poli výstavním.