Nejdříve bych Vás chtěla pozdravit a v novém roce popřát mnoho zdraví a štěstí.

Do soutěže o nejaktivnějšího knírače za rok 2011 se přihlásilo celkem 8 kníračů. Malých 6 z toho 4 v kategorii agility, 4 ve sportovní, dva jsou v obou kategoriích, střední 2 ve sportovní kategorii. Chtěla bych upozornit na uzávěrku přihlášek soutěže, která je do konce měsíce listopadu. Případné body získané v měsíci prosinec by se započítaly do dalšího roku. Prosím o dodržení termínu, pokud by již byly poháry objednané,  nebylo by možné výsledky započítat.

Jako každoročně se konaly pod záštitou klubu tři mistrovství republiky kníračů a to stopařů, agility a ve sportovním výcviku.

MR agility konané každoročně v Lounech bylo jen v kategorii malých. Mistrem republiky se stal A3 Arny z Vrabince a Dusilová Jiřina, z naší pobočky se zúčastnila Radmila Nováková s Albou Vašata a Joy Švarcava.

MR KCHK a Speciální závod kníračů se konal v Ostravě-Kunčicích. Mistrem republiky velkých kníračů IPO3 se stal Waldemar Hanno Veto a Jiří Pavlík. Z našich členů se zúčastnila Malinská Jana s Highlander Pip Strážce klidu na 6.místě. Mistrem středních v kategorii ZM je Irt od Dalajského potoka a Helena Čuřillová. Mistrem malých pro rok 2011 v kategorii ZMP1 se stal opět jako v loni a předloni Winning Star z Dixie a Alice Zelinková. Na 4. místě z naší pobočky skončil p.Strouhal s Urgem ze Štenberské strže. Speciál Fpr3 vyhrála z naší pobočky Borgia Lucrezia Gabricio a  Pencáková Michaela a na 2.místě skončil Urgo ze Štenberské strže a Jaroslav Strouhal.

MR stopařů se konalo v Českých Budějovicích dle FH1. Zúčastnilo se 10 kníračů všech velikostí. Mistrem republiky se stal velký knírač Cameron Venduno a Ing. Petrů Vratislav. Z naší pobočky jsme neměly žádného zástupce.

Mistrovství světa ISPU velkých kníračů se konalo ve Švýcarsku. Tam čeští knírači slavili velký úspěch, na druhém místě s titulem Vicemistr světa skončil Frajer Frenkie Goldest Dannubius s Petrou Rohlenovou a hned na 4.místě skončil Waldemar Hanno Veto a Jiří Pavlík. České družstvo skončilo na krásném 2.místě. Letos se bude Mistrovství světa konat u nás v Horní Bříze 25.-28.10.2012.

Ještě bych Vás chtěla seznámit s úspěchem malého černostříbřitého knírače Lenny Černý havran, který skončil na MR agility všech plemen v kategorii veteránů na krásném 2. místě a stal se tak Vicemistrem republiky veteránů. A na účast p. Novákové s Albou Vašata a Arny Katka z hor na Mistrovství Evropy v praagility PAWC v Holansku.

Letos se bude konat 1.ročník MČR malých plemen 8.- 9.2012 na Sahaře Podlešín.

Do nadcházejícího roku bych Vám všem chtěla popřát hodně úspěchů ve výcviku a mnoho krásných chvil s našimi fousatými kamarády.