Nejdříve bych Vás chtěla pozdravit a v novém roce popřát mnoho zdraví a štěstí.

Do soutěže o nejaktivnějšího knírače za rok 2012 se přihlásilo celkem 12 kníračů. Malých 8 z toho 4 v kategorii agility, 4 ve sportovní, jeden je v obou kategoriích, střední 1 v  kategorii agility, velký 3, jeden v agility a 2 ve sportovní kategorii. Letos se pro počátečně malý zájem uzávěrka prodloužila do konce prosince, jinak platí termín uzávěrky přihlášek soutěže  do konce měsíce listopadu. Prosím o dodržení termínu, pokud by již byly poháry objednané,  nebylo by možné výsledky započítat.

Pro příští ročníky jsem upravila vyhodnocovací tabulky, jelikož jsou používané již 6 let a od té doby se mnohé zmněnilo. Ve sportovní kategorii přibylo mnoho zkoušek, které jsem doplnila a přidala zkoušky obedience, protože i ty se  nám ve výsledcích letos objevily. Tabulky posílám ke shlednutí a prosím o případné připomínky.

Na MR agility v Lounech jsme měli z naší pobočky hned několik zástupců. Se dvěmi malými bílými Joy Švarcava a Alba Vašata závodila Radmila Nováková a umístila se na 4. a 5. místě. Střední Camelia Prima Amita a Věra Bařinková se stali mistři rebupliky a hned za nimy na druhém místě se umístila Kuchařová Eva a Dronas Evsay. Nejlepším velkým kníračem se stala Twixey Bitt Box a Věra Bařinková.

MR KCHK a Speciální závod kníračů se konal v obci Břehy u Přelouče. Mistrem republiky velkých kníračů IPO3 se stal Ch. Frajer Frenkie Goldest Danubius a Petra Rohlenová. Mistrem středních v kategorii ZM je Viking Grand Calvera a Kramlová Zdeňka. Mistrem malých v kategorii ZMP2 se stal  Cowboy z Benova erbu a Andrea Zítková. V kategorii ZMP1 z naší pobočky skončil na 2.místě p.Strouhal s Urgem ze Štenberské strže. Ve speciálu UPr1 skončila na 2.místě a zároveň  i ve Fpr3 na 4.místě z naší pobočky Borgia Lucrezia Gabricio a  Pencáková Michaela. Ve FPr1  na 4.místě skončil Don Juan Radinie a Miroslava Zelinková.

Poslední říjnový víkend se konal velký svátek příznivců velkých kníračů. V Horní Bříze se konalo Mistroství světa ISPU. Sjela se reprezentace z mnoha zemí, naše výprava po dlouhých dvanácti letech získala zlato v družstvech a David Rohlena a Devil Denny Goldest Danubius bronz v jednotlivcích.

První malá kníračka Queen Daggi z Roznetu Zuzany Rozové složila vrcholovou zkoušku ZMP-3.  Radmila Nováková se s  Joy Švarcava zúčastnila Mistrovství Evropy v praagility PAWC v Belgii kde se celkově umístily ve 4.skupině na krásném 5.místě.

Poprvé se  konalo MČR malých plemen v září na Sahaře Podlešín. Kde nás několik malých kníračů reprezentovalo dokonce i v nejvyšší kategorii ZMP-3.

Do nadcházejícího roku bych Vám všem chtěla popřát hodně úspěchů ve výcviku a mnoho krásných chvil s našimi fousatými kamarády.