Nejdříve bych Vám chtěla v novém roce popřát mnoho zdraví a štěstí. 
 

  Do soutěže o nejaktivnějšího knírače za rok 2013 se přihlásilo celkem 7 kníračů. Malý 3 z toho 2 v kategorii agility, 2 ve sportovní, jeden je v obou kategoriích, střední 2 v každé kategorii 1, velký 2, také v každé kategorii 1. Připomínám, že platí termín uzávěrky přihlášek soutěže  do konce měsíce listopadu. Prosím o dodržení termínu, pokud by již byly poháry objednané, což se letos bohužel ve dvou případech stalo, nebylo by možné již výsledky započítat. Na poháry se tisknou jména psů, takže ani doobjednání není možné.

   Na MR agility v Lounech jsme měli z naší pobočky pouze jednoho zástupce. Střední kníračka Camelia Prima Amita a Věra Bařinková se stali mistři republiky. Malé knírače z Podbrdské pobočky vyhrála Iris ze Sváškova dvora.
 

   MR KCHK a Speciální závod kníračů se konal ve Zbraslavi u Brna, ale pořadatel byla ZKO Ostrava - Kunčice. Mistrem republiky velkých kníračů IPO3 se stal Carbon Bright ze Slunečné verandy a Hana Musilová . Mistrem středních je  v kategorii ZM  Viking Pepper Grand Calvera a Zdeňka Kramlová,  která je naše členka. Mistrem malých v kategorii ZMP2 se stal mistrem Winning Star z Dixie s  Alicí Zelinkovou a na třetím místě z naší pobočky Urgo ze Šterberské strže a Jaroslav Strouhal.  Ve speciálu SPr1 skončil na 1.místě Brazil Radinie a Pencáková Drahoslava a na 2.místě Viking Pepper Grand Calvera a Zdeňka Kramlová,  obě z naší pobočky.  Ve speciálu FPr2  skončil na druhém místě také Brazil Radinie a Pencáková Drahoslava.

    Konala se hned dvě mistrovství kníračů stopařů, jelikož v roce 2012 se nekonalo žádné. Jarní vyhrál malý knírač Lucky Boy Astronaut. Z naší pobočky jsme neměli žádného zástupce. Na podzim se konalo druhé,  které vyhrál Sashimi Absolut Expert,  na krásném třetím místě skončil  Urgo ze Štenberské strže s panen Jaroslavem Strouhalem a na čtvrtém místě Borgia Lucrezia Gabricio s paní Michaelou Pencákovou oba z naší pobočky. Ve vloženém závodě dle ZVV1 skončila na 2. místě Joy Švarcava a Radmila Nováková.
 

  Proběhl druhý ročník MČR malých plemen. Kde nás zastupovalo 6 malých kníračů. V kategorii ZMMP soutěžili 3 z naší pobočky Joy Švarcava a Radmila Nováková,  které skončily na 6.místě. V kategorii ZMP2 se účastnil jeden knírač a v kategorii nejvyšší ZMP3 2 zástupci kníračů,  kde na 4.místě skončil Urgo ze Štenberské strže a pan Jaroslav Strouhal.

  Mistrovství světa velkých kníračů ISPU se loni konalo v Itálii. Sjela se reprezentace z mnoha zemí, naše výprava v družstvech získala krásné třetí místo.

  Paní Radmila Nováková se s  Joy Švarcava zúčastnila Mistrovství Evropy v praagility PAWC v Maďarsku,  kde se celkově umístily ve 4.skupině na 8.místě.

     Do nadcházejícího roku bych Vám všem chtěla popřát hodně úspěchů ve výcviku a mnoho krásných chvil s našimi fousatými kamarády.